Jesteśmy w samym centrum Zakopanego
Krupówki 24 przy McDonald's
Top Hostel Jesteśmy w samym centrum Krupówek przy McDonald's
Top Hostel Jesteśmy w samym centrum Krupówek przy McDonald's
Zdjęcie
Zapraszamy:)
Jesteśmy tutaj dla Was!
Zdjęcie
TopHostel, nowo odkryte miejsce tuż u podnóża Tatr. Świetna lokalizacja. Przytulne, tanie pokoje gościnne dla każdego,
Top Hostel zimową nocą ....
Zdjęcie
Spotkajmy się w Zakopanem
Zdjęcie
TopHostel, Krupówki 24 Serdecznie Zapraszamy!

Zdjęcie
O każdej porze dnia i nocy
Zdjęcie
Witamy Was ciepłym słowem , niesamowitymi górskimi widokami , góralską gościnnością jak również smacznym oscypkiem i zdrową nalewką.

Zdjęcie
Za górami, za lasami ...
Zdjęcie
Wspaniali ludzie, prawdziwa domowa atmosfera, moc wrażeń i atrakcji, idealne miejsce wypoczynku...
Top Hostel letnią nocą ...
Zdjęcie

Ścieżka nad reglami (Dolina Chochołowska - Dolina Kościeliska)

Ścieżka nad reglami (Dolina Chochołowska - Dolina Kościeliska)

Zachodni odcinek ścieżki nad reglami łączy Dolinę Chochołowską z Doliną Kościeliską. Na trasie znajduje się kilka malowniczych polan, które stanowią idealne miejsce na odpoczynek. Najbardziej męczącym fragmentem szlaku jest podejście na Kominiarską Przełęcz.

Ścieżka nad reglami znakowana na czarno ma swój początek kilkaset metrów powyżej Polany Huciska, gdzie odbija w lewo w kierunku lasu. Dojście z Siwej Polany do początku szlaku zajmuje około 45 minut. Droga z początku jest umiarkowanie stroma i w przeciągu kilku minut doprowadza do Polany Jamy, z której rozpościera się interesujący widok na szczyty wznoszące się ponad Doliną Chochołowską. Na polanie prowadzony jest latem wypas owiec. Szlak przecina polanę wzdłuż po czym ponownie znika w lesie.

Za Polaną Jamy przez kilkaset metrów ścieżka biegnie nieznacznie pod górę, by wreszcie poderwać się nieco bardziej zdecydowanie i doprowadzić nas na Kominiarską Przełęcz (1307m). Przełęcz jest płytkim, niepozornym siodłem oddzielającym Wierch Spalenisko i Mały Opalony Wierch. Po przewinięciu się przez przełęcz szlak opada stromo w dól. Po około 10 minut dołącza do nas po lewej stronie Lejowy Potok. Dalsze zejście prowadzi wzdłuż potoku. Po około 75 - 80 minutach od początku szlaku docieramy do Niżnej Polany Kominiarskiej. Przed samą polaną ścieżkę przecina strumyk, w którym możemy uzupełnić wodę. W górnej części polany stoi kilka zniszczonych szałasów.

Wkrótce po opuszczeniu Niżnej Polany Kominiarskiej dochodzi do nas z prawej strony żółty szlak z Doliny Lejowej. Za rozstajem kamienna scieżka podrywa się nieznacznie ku górze i po kilku chwilach osiągamy polanę Kominiarski Przysłop. Na końcu polany stoi dobrze zachowany niewielki szałas. Nad polaną wznosi się Zadnia Kopka, z widoczną pod szczytem Świńską Turnią. Tuż za szałasem szlak chowa się w lesie i obniżając się dość stromo doprowadza nas po około 15 minutach do drogi w Dolinie Kościeliskiej. Przejście z Doliny Chochołowskiej do Doliny Kościeliskiej zajmuje 1.40 - 1.50 godz.

© 2012 Wszelkie prawa zastrzeżone - Top Hostel

Google+